Rumeli Cad. No:71 K-7 Şişli / İstanbul İstanbul Şişli
Radyofrekans Yöntemi İle Burun Ve Horlama Cerrahisi

Radyofrekans doku ablasyonu yüksek frekansla akımın dokudan geçirilerek istenen bölgelerde hızla seçici ısınma sağlanması ve iyileşme sürecinde buna bağlı doku hacminin küçültülmesi prensibine dayalı bir elektrocerrahi tekniğidir.

Yüksek frekanslı bir elektrik akımı olan radyofrekans dalgaları ile sorunlu olan bölgede oluşturulan kontrollü yara izi yapısı, dokuda büzüşmeye ve buna bağlı olarak yumuşak damağın yukarı çektirilmesine ve de hava pasajının genişletilmesine sebep olur. Bu uygulamada, birkaç seanslık tedavi ile horlamada belirgin düzelme sağlanmaktadır. Ayrıca, basit ağrı kesicilerle giderilebilen, kısa süreli ağrı dışında hastayı kısıtlayıcı bir olumsuz etki gözlenmemektedir. Radyofrekansın horlama cerrahisinde bir diğer kullanım yeri burun yan etlerinin küçültülmesi operasyonlarıdır. Radyofrekans ile burun etlerinin içerisinde bir nedbe dokusu oluşturulur, bu doku bir korse gibi burun etlerinin aşırı şişmesini ve bol salgı üretmesini engeller. Burada da kanama riski hemen hiç olmadığı için buruna tampon koyma gereği yoktur.

Radyofrekans uygulanması çok kolay ve hasta açısından oldukça konforlu bir yöntemdir. Poliklinik şartlarında rahatlıkla yapılır. Hastaneye yatmayı gerektirmez. Çoğunlukla genel anestezi almanıza gerek yoktur. Öncelikle uygulanacak bölgeye lokal anestezi yapıldıktan sonra özel elektrotlar yardımıyla radyofrekans enerjisi doku içine verilir. İşlem yaklaşık 10-15 dakika sürer. İşlem bittikten sonra normal yaşantınıza hemen dönebilirsiniz. Yemede, içmede, günlük aktivitelerinizde herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. İşinize hemen gidebilirsiniz. Genellikle antibiyotik, hatta ağrı kesici kullanmaya bile gerek kalmamaktadır. Tek başına burun etlerine yapılan radyofrekans uygulaması yaklaşık 15 dakika süren kısa ve kolay bir işlemdir. Burun etleri lokal anestezik ile uyuşturularak gerçekleştirilebilir, işlem sırasında ağrı oluşmaz ve kişi aynı gün evine dönebilir. Bu işlem hastaların %85 ile 90'mda etkilidir ve ek olarak başka bir işleme gerek duyulmaz

İletişime Geç
Çalışma Saatleri
  • Pazartesi - Cuma - 10:00 - 19:00
    Cumartesi - Kapalı
    Pazar - Kapalı
İletişim Bilgileri