Rumeli Cad. No:71 K-7 Şişli / İstanbul İstanbul Şişli
Kapalı Teknik Rinoplasti

Burun estetiği operasyonları açık teknik ve kapalı teknik olmak üzere iki şekilde olur.Açık rinoplasti, burun deliklerinin arasında kalan kısımda yapılan bir kesi ile burun derisinin kaldırılıp burun ucu kıkırdaklarının üzerlerinin açılarak ameliyat yapılmasıdır. 
      Kapalı rinoplasti teknik olarak daha zordur fakat deneyimli cerrahlar tarafından uygun hastalarda uygulandığında önemli avantajları vardır. Kapalı rinoplastide ise tüm kesiler burun içinden yapılır, dışta bir iz kalmaz. Açık teknik rinoplastide burun ucu derisinde az da olsa bir iz kalacaktır. Açık teknikte burun ucu kıkırdakları tamamen üzerleri açılıp birbirlerinde ayrıldıkları destek dokuların zayıflatıldığı ve burun ucundaki dokular inceltildiği için yapılabilecek ufak hataların ödemler geçtikten sonra belirgin olarak açığa çıkma ihtimali daha yüksek olmaktadır. Açık teknik rinoplastide Ameliyat süresi daha uzundur, Burun ucundaki ödem, şilik ve sertlik daha uzun sürer,Kapalı rinoplastide ise burun ucu kıkırdakları daha az travmatize olmakta, ödem daha çabuk geçmekte, burun ucunda asimetri, şişlikler ya da şekil bozukluğu olasılığı çok daha az olmaktadır.Kapalı rinoplastide burun uç kısmının destek dokularına hasar verilmez
operasyon daha kısa sürdüğü için komplikasyonlara daha az rastlanır. Hastaların iyileşme süreleri daha kısa ve ameliyat sonrası şişlik ve morluk hematom ağrı daha az olmaktadır.

     Kapalı teknik her hasta için uygun olmayabilir ancak bu cerrahın tecrübesiyle de bağlantılıdır.Burun uç kısmında yamukluk çökme vs , eğrı ve yamuk burunlar, semer burunlar açık teknikle daha kolay düzeltilmektedir.Sonuç olarak en doğrusu her hastaya tek metodun değil, en uygun olan cerrahi metodun uygulanmasıdır.

İletişime Geç
Çalışma Saatleri
  • Pazartesi - Cuma - 10:00 - 19:00
    Cumartesi - Kapalı
    Pazar - Kapalı
İletişim Bilgileri